• Кандидатстване в ДГ 36

    ИСОДЗ
  • Седмично меню

    13.05.2019-18.05.2019

    *  Храни, които съдържат алергени

    УП –  Схема “Училищен плод”

    УМ – Схема “Училищно  мляко”

  • Детска градина

    Понеделник

    8:30 Закуска
    1.Мюсли с прясно мляко

    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Супа от заек
    2. Яхния от зрял боб
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1.Кекс със сирене
    2.Натурален сок

    Вторник

    8:30 Закуска
    1.Печен сандвич “Принцеса”
    2.Таратор
    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Супа от пиле
    2.Пиле с картофи
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1.Сандвич с мармалад
    2.Айрян

    Сряда

    8:30 Закуска
    1.Кус- кус със захар

    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Супа с тиквички
    2.Риба на фурна с картофена салата
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1. Сандвич с лютеница и масло
    2.Натурален сок

    Четвъртък

    8:30 Закуска
    1.Сандвич смасло шар.сол и маслини
    2.Чай
    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Таратор
    2.Пълнени чушки с месо и ориз
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1. Крем нишисте

    Петък

    8:30 Закуска
    1.Сандвич с кашкавал и масло и масло
    2.Чай
    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1. Супа с пуешко месо
    2.Яхния от зелен боб
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1.Макарони на фурна
    2.Айрян

    Алергени

    1 яйца
    2 мляко и млечни продукти
    3 риба и рибни продукти
    4 хляб и глутен съдържащи храни
    5 целина

  • Ясла

    Понеделник

    8:30 Закуска
    1.Мюсли с прясно мляко

    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Супа от заек
    2. Яхния от зрял боб
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1.Кекс със сирене
    2.Натурален сок

    Вторник

    8:30 Закуска
    1.Печен сандвич “Принцеса”
    2.Таратор
    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Супа от пиле
    2.Пиле с картофи
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1.Сандвич с мармалад
    2.Айрян

    Сряда

    8:30 Закуска
    1.Кус- кус със захар

    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Супа с тиквички
    2.Риба на фурна с картофена салата
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1. Сандвич с лютеница и масло
    2.Натурален сок

    Четвъртък

    8:30 Закуска
    1.Сандвич смасло шар.сол и маслини
    2.Чай
    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1.Таратор
    2.Пълнени чушки с месо и ориз
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1. Крем нишисте

    Петък

    8:30 Закуска
    1.Сандвич с кашкавал и масло и масло
    2.Чай
    10:00 Подкрепяща закуска
    Плод
    11:30 Обяд
    1. Супа с пуешко месо
    2.Яхния от зелен боб
    3.Плод
    15:30 Следобедна закуска
    1.Макарони на фурна
    2.Айрян

    Алергени

    1 яйца
    2 мляко и млечни продукти
    3 риба и рибни продукти
    4 хляб и глутен съдържащи храни
    5 целина

  • Здравословно хранене

    виж повече
    • Начало

      През месец декември на 1977 година ОДЗ 36 отваря врати за децата от кв. Дружба.

    • Деца

      За 37 години са се обучавали, възпитавали и забавлявали 9250 деца.

    • Двор

      Над 50 дървесни вида и храсти има в просторния двор на детската градина.

  • Нашите деца

  • ДГ 36 "Пеперуда" е целодневна детска градина - общинска собственост.

    В ДГ № 36 приетите и записани деца са разпределени в 7 градински и 3 яслени групи.

    За тях се грижи екип от квалифицирани педагогически и медицински специалисти: директор, 14 учители, педагог,  учител по музика, 8 медицински специалисти.

    Непедагогическият персонал се състои от 7 помощник-възпитатели, 6 детегледачи, готвач и двама помощници в кухня, трима служители административен персонал и пет служители друг помощен персонал

  • Тук се отглеждат деца от 1 до 7 годишна възраст, разпределени в групи по възрастов признак. Обучението по всички направления е съобразено с държавните образователни изисквания на МОН.

    Децата изучават:
    • български език и литература
    • математика
    • социален свят
    • природен свята
    Децата усвоявят техники в
    • изобразително изкуство
    • конструктивни дейности
    • физкултура
    • игрова дейност

    Запознават се с музиката.

    • Ясла
      3 ГРУПИ
      • От 1г до 3г
        Възраст
      • 79
        Деца
    • Детска градина
      3 ГРУПИ
      • От 3г до 5г
        Възраст
      • 85
        Деца
    • Подготвителна група
      2 ГРУПИ
      • От 5г до 6г
        Възраст
      • 54
        Деца
    • Подготвителна група
      2 ГРУПИ
      • От 6г до 7г
        Възраст
      • 47
        Деца
  • Разгледайте цялата галерия

    • Имам две прекрасни момчета на 2 и 7 години, които посещават ДГ 36. Щастливи родители сме, защото децата ни получават внимание, обич, грижи от педагози и друг персонал от детската градина. Дните им минават в обучение, игри и забавление. Благодарим ви прекрасни педагози!

      Цветелина Гутуранска